Ağlama Fener Ağlama

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Meşaleciler Real’i yaktı! (UltrAslan)

Meşaleciler Real’i yaktı! (UltrAslan)
Meşaleciler Real’i yaktı! (UltrAslan)

Meşaleciler Real’i yaktı!

Bernabeu Stadı’na meşale ile giren Galatasaraylılar, Real Madrid’i de yaktı

UEFA ve İspanyol polisi hem taraftarı hem de ev sahibi kulübü cezalandırdı. UEFA, Real Madrid-Galatasaray karşılaşmasında statta meşale yakan taraftarlar nedeniyle İspanyol kulübüne 6 bin euro para cezası verdi. UEFA ayrıca Real Madrid’e, bu olayın tekrarlanması halinde ise çok daha ağır cezalar uygulayacağı uyarısını yaptı. Bunun üzerine Real Madrid, stada yerleştirilen kameralar ile iki Galatasaray taraftarının kimliğini belirledi ve 3 bin 500 euro para cezası uyguladı. Bu taraftarların ismi aynı zamanda sarı-kırmızılı kulübe gönderilerek tedbir alınması istendi.
Bu arada, Madrid sokaklarında meşale yakarak olay çıkaran 4 Galatasaray taraftarı, emniyette ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Polisin, bu taraftarı hem para cezasına çarptırdığı, hem de 1 yıl tüm futbol karşılaşmalarından men cezası verilmesi için ilgili federasyonlara yazı gönderdiği belirtildi.


Attıkça reytingler arttı

Galatasaray attı, reytingler arttı. İlk maçın 3-0 olması nedeniyle ilk dakikalarda karşılaşmayı 3.3 milyon seyircinin izlediği, ancak bu sayının maçın son dakikalarında 9 milyon 73 bine ulaştığı açıklandı. TVE1 Televizyonu tarafından naklen yayınlanan maçın seyirci ölçümlerinde Galatasaray gol attıkça İspanyollar televizyon başına yığıldı. Cristiano Ronaldo’nun attığı ilk golü 4 milyon 641 bin seyirci izlerken, bu rakam Sneijder’in golünde 7 milyon 911 bin, Drogba’nınkinde ise 8 milyon 124 bin kişiye ulaştığı duyuruldu
.

Skorer

0 yorum :

Yorum Gönder